Ronomed Sp. z o.o. Sp. k.

Wyposażenie placówek medycznych i rehabilitacyjnych

Ronomed z Wrocławia to firma, która zajmuje się kompleksowym wyposażeniem szpitali, jednostek medycznych oraz rehabilitacyjnych.

Zdarzają się sytuacje, w których zachodzi konieczność poddawania chorego czasowej tlenoterapii także poza szpitalem, na przykład w domu. Służą do tego koncentratory tlenu, wysokiej jakości urządzenia, charakteryzujące się oprócz korzystnej ceny także precyzyjnym wykonaniem i zapewnieniem wszelkich istotnych funkcji. Jedną z najważniejszych cech takiego produktu jest fakt niezbyt dużych rozmiarów, można więc je bezproblemowo przenosić , więc domowa tlenoterapia nie stanowi żadnego problemu.

Koncentratory tlenu sprawdzają się w wielu przypadkach. Głównym wskazaniem do ich używania są choroby płuc, serca, układu krążenia i podobne – na przykład astma, niewydolność serca, POChP, bezdech senny, dusznica bolesna itd. Użycie koncentratorów w ramach tlenoterapii zapewnia choremu odpowiednią ilość tlenu i wpływa korzystnie zarówno na jego samopoczucie, jak i na wydajność organizmu. Nieraz zalecają je lekarze, ponieważ oprócz serii leków mogą okazać się niezwykle pomocne w celu całkowitego powrotu do zdrowia lub też po prostu podreperowania stanu pacjenta. Tlenoterapia z użyciem koncentratorów tlenu okazuje się także przydatna u osób zdrowych, ale zainteresowanych zwiększeniem wydajności płuc – np. mogą się na nią zdecydować pływacy czy biegacze.

Działanie koncentratorów tlenowych możliwe jest dzięki zasilaniu urządzeń prądem elektrycznym. Uzyskują one skoncentrowany tlen, który jest później przyswajany przez organizm i zapewnia wyjątkowo komfortowe oddychanie. Zakup koncentratora  to nie wszystko, żeby dobrze się sprawdzał, niezbędne są także odpowiednie filtry. Jeśli urządzenie używane jest często, może się psuć lub niszczyć, wtedy bywają przydatne markowe zamienniki do części odmawiających posłuszeństwa. Z koncentratorów tlenu korzysta się w różnych sytuacjach, wiadomo więc, że te w placówkach medycznych będą narażone na większe zużycie z uwagi na wyższą ilość potencjalnych korzystających. W domu istnieje za to ryzyko nieumyślnego uszkodzenia części albo też konieczności wymiany niektórych elementów z powodu niewłaściwej (zdarza się) konserwacji. Przeważnie koncentrator sprzedawany jest z kompletnym wyposażeniem, więc w razie konieczności wymiany lub naprawy części, wszystko jest dostępne na miejscu.

Zalety koncentratorów to m.in. cicha, sprawna i bezawaryjna praca, dzięki czemu są świetnym wyposażeniem szpitali czy placówek opiekuńczych, gdzie tak ważne jest zapewnianie wygody pacjentom. Osoby chore na różne, często przewlekłe, choroby płuc, innych narządów układu oddechowego czy też serca potrzebują dużo spokoju, więc nie mogą się np. denerwować z powodu warczenia czy buczenia elementów obecnych w pokoju. Co więcej, pomimo atrakcyjnej ceny koncentratorów tlenu, jest możliwe uzyskanie na nie dofinansowania, przez co wydatek jest jeszcze mniej dotkliwy – zaoszczędzone środki na pewno da się przeznaczyć na kolejne udogodnienia.  Trzeba jednak pamiętać, by nie inwestować w tego typu urządzenia bez wyraźnego polecenia lekarza – podobnie używający ich sportowcy powinni wcześniej skonsultować swój pomysł ze specjalistą.

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjaźni 52
Wrocław Województwo dolnośląskie PL
Jak dojechać