Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie Wrocław

Polecana atrakcja turystyczna dla dzieci we Wrocławiu

Hydropolis – Wodna, interaktywna przygoda

W końcu i Polska, a dokładniej Wrocław, doczekał się otwarcia obiektu niezwykle oryginalnego pod kątem architektonicznym, ultranowoczesnego i bardzo atrakcyjnego turystycznie. Hydropolis to „wodne miasteczko” o olbrzymiej jak na tego typu obiekt powierzchni, wynoszącej przeszło 4000 m2. Ta interaktywna wystawa, bo tak można określić Hydropolis, powstała na terenie znanego wrocławskiego zabytku jakim jest, pochodzący z XIX wieku, podziemny zbiornik należący niegdyś do wodociągów. Miejsce to okazało się być idealne nie tylko z uwagi na powiązanie tematyczne, ale także dzięki jego potencjałowi architektonicznemu i możliwości zagospodarowania. Całe przedsięwzięcie i jego efekt robi niemałe wrażenie. Nic dziwnego – na ten cel zostało przeznaczone aż 59 milionów złotych. Architektem całej aranżacji Hydropolis jest Mieczysław Bielawski, dyrektor kreatywny ART FM i specjalista w dziedzinie tworzenia alternatywnych wystaw muzealnych. W parze z nowoczesnymi instalacjami idzie niezwykła oprawa muzyczna. Kompozycję do filmu emitowanego na terenie Hydropolis pod tytułem „Planeta Wody” stworzył Krzysztof Aleksander Janczak.

Hydropolis – Od 3 lat zaskakuje

Wystawa multimedialna Hydropolis została oficjalnie otwarta w grudniu 2015 roku. Od niespełna 3 lat cieszy się wyjątkowo pozytywnym odbiorem odwiedzających. Zarówno zagraniczni turyści jak i miejscowi, pozostają pod dużym wrażeniem tego unikalnego, interaktywnego miejsca. Centrum Nauki i wiedzy o wodzie jest także niezwykle chętnie odwiedzane przez szkolne wycieczki. Dzieci będące pod wrażeniem ilości ekranów dotykowych i najnowszej techniki, którą jest przesycone to miejsce, bez znudzenia korzystają z jego walorów naukowych. Podczas spaceru po muzeum Hydropolis, można dowiedzieć się dosłownie wszystkiego na temat wody i procesów z nią związanych. Wiedza przekazana w tak przystępny sposób jest zdecydowanie lepiej przyswajalna przez młodych odwiedzających a jakby tego było mało stanowi miłą alternatywę od „nudnych” wycieczek po typowych muzeach. Dzieci są zwykle pod dużym wrażeniem centrum nauki i wiedzy o wodzie.

Hydropolis – nowa wizytówka Dolnego Śląska

Muzeum wody znajduje się nieopodal ulicy Na Grobli. Na terenie Hydropolis spędzić można parę godzin – odwiedzający mają do swojej dyspozycji aż 64 multimedialne instalacje, które w niezwykle zajmujący sposób mogą przekazać wszystkie zaskakujące informacje na temat substancji, dzięki której powstało życie – wody. Już na starcie Hydropolis zadziwia – wejście na wystawę prowadzi przez ścianę wody. Specjalnie zamontowana fotokomórka w odpowiednim momencie zamyka strumień wody – wtedy kiedy odwiedzający wkraczają na teren wystawy. Podczas spaceru po obszarze muzeum, można poznać historię związaną z wodą od samych początków – powstania życia do nowoczesności i rozwoju techniki, który jest ściśle związany z H2O. To ultranowoczesne centrum nauki i wiedzy o wodzie, ma spore szanse na zostanie wizytówką Wrocławia i z pewnością jest jednym z obowiązkowych miejsc, które warto odwiedzić na Dolnym Śląsku – zarówno przez polskich, jaki i zagranicznych turystów.

Hydropolis – bilety i cennik

BILETY INDYWIDUALNE:

Bilet normalny – 27 zł/os. Bilet ulgowy – 18 zł/os. Bilet rodzinny – 72 zł/rodzina (2 dorosłych + maksymalnie 2 dzieci) Bilet rodzinny z Kartą Dużej Rodziny – 72 zł/rodzina (2 dorosłych z co najmniej 3 dzieci; kolejne dzieci – wstęp bezpłatny) Bilet normalny z Kartą Dużej Rodziny – 23 zł/os. Bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny – 15 zł/os. Bilet normalny z kartą URBANCARD PREMIUM – 23 zł/os. Bilet ulgowy z kartą URBANCARD PREMIUM – 15 zł/os.

BILETY GRUPOWE:

Bilet normalny – 23 zł/os. Bilet ulgowy – 17 zł/os. Bilet dla opiekuna – bezpłatny/10 os. Dla dzieci w wieku do lat 3 wstęp jest bezpłatny. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom w wieku przedszkolnym, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do lat 19, studentom oraz uczestnikom studiów doktoranckich, emerytom, rencistom, a także inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami, za okazaniem stosownych dokumentów uprawniających do zniżki.

Hydropolis – godziny otwarcia, czas zwiedzania

Hydropolis otwarte jest od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 18, a w weekendy od 10 do 20.

Odwiedzający spędzają tu zazwyczaj do 120 minut.

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na Grobli 17
Wrocław 50-001 Województwo dolnośląskie PL
Jak dojechać