Sklep Higieniczny.pl

Ergonomia Czystości

Sklep Higieniczny.pl jest wrocławskim sklepem sprzedającym markowe wyposażenie łazienek oraz toalet publicznych. W sklepie znajdą Państwo wysokiej jakości produkty takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, podajniki na ręczniki papierowe. Przystępne ceny i szeroka gama marek to niewątpliwe zalety sklepu higienicznego.

W wielu toaletach publicznych po umyciu rąk nie mamy żadnego wyboru i możemy je osuszyć za pomocą zamontowanej tam elektrycznej suszarki lub też bardziej tradycyjnych ręczników papierowych. Coraz częściej jednak, ze względu na kontrowersje nawarstwiające się wobec wyższości jednego z tych rozwiązań, w niektórych miejscach miejscach montowane są zarówno suszarki, jak i dozowniki na ręczniki papierowe. Dla wielu osób najistotniejszym czynnikiem przy wyborze jest kwestia higieny, dla innych duże znaczenie mają także kwestie związane z ekologią.

Nawet w świetnie utrzymanej toalecie kumulują się bakterie i zarazki, ważne zatem, by po umyciu rąk nie stwarzać okazji do przeniesienia ich na dłonie. Uważa się, że ręczniki papierowe z dozowników są pod tym względem o wiele bardziej higieniczne – mają one bowiem ograniczony kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, a wiele dozowników skonstruowanych jest na zasadzie bezdotykowej, czyli użytkownik dotyka jedynie swego ręcznika. Ręczniki zużywają się na bieżąco, nie ma więc zbyt wielkiego ryzyka, że rozwinie się na nich duża ilość bakterii lub innych szkodliwych wirusów. Kwestia suszarek jest już nieco bardziej skomplikowana, ponieważ zasysa ona powietrze bezpośrednio z pomieszczenia, w którym mogą unosić się zarazki, ponadto niektóre bakterie rozwijają się także wewnątrz urządzenia i są automatycznie wydmuchiwane na nasze dłonie.

Innym dość istotnym aspektem jest także aspekt ekologiczny – ręczniki papierowe produkowane są z makulatury, co sprawia, że są one niezwykle ekologiczne, z kolei suszarki elektryczne zużywaj energię, co jest częstym argumentem ich przeciwników, jednakże w nowoczesnych urządzeniach poziom mocy oraz efektywność suszenia są coraz bardziej optymalizowane. Inną kwestią jest zużywanie się owych produktów – ręczniki na etapie produkcji, dostarczania czy też utylizacji wymagają o wiele większych nakładów energii i emisji dwutlenku węgla, co sprawia, że suszarki uznawane są pod tym względem na lepsze rozwiązanie.

Warto też podkreślić, iż zamontowanie dozownika na ręczniki papierowe wymaga ciągłego dbania o to, by w pojemniku znajdowała się wystarczająca ilość ręczników, a także trzeba dbać o usuwanie zużytych resztek. Choć zatem zamontowanie suszarki wydaje się wygodniejsze i bardziej ekologiczne, to nie należy zapominać, iż wielu konsumentów jest wciąż przekonanych o większej funkcjonalności i skuteczności ręczników, wybierają więc to rozwiązanie dla własnej wygody – nawet jeśli suszarka może osuszyć dłonie w 30-40 sekund, to wiele osób uważa to za marnowanie czasu. Należy też pamiętać, iż papierowe ręczniki do rąk okazują się niezastąpione w wielu sytuacjach i miejscach, często są wykorzystywane jako chusteczki bądź czyściwa do innych przedmiotów. Suszarka do rąk może zostać wykorzystana w tylko jeden podstawowy sposób, co sprawia, że nie jest zbyt użyteczna w gabinetach lekarskich, dentystycznych czy też w lokalach gastronomicznych – w tych przypadkach konsumenci mogą chcieć użyć ręcznika jako chusteczki lub do wytarcia plamy. Zamontowanie tam dozownika na ręczniki papierowe zdecydowanie zwiększa komfort osób przebywających w tych miejscach i w wielu sytuacjach to rozwiązanie może się okazać bardzo funkcjonalne.

3 reviews

  1. POLECAM

    Bierzcie przykład z tego sklepu. Obsługa na najwyższym poziomie. Polecam!!

  2. Suszarka do rąk Bryza HiG

    W sklepie Higieniczny.pl nabyliśmy suszarki do rąk Bryza HiG. Nie mamy żadnych zastrzeżeń.

  3. Dozownik do mydła Faneco POP

    Wysoka jakość produktów. Na pewno wrócę do Państwa ponownie.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *